Tczew. Dzień Tczewa 30 stycznia 2007 roku. Wręczenie nagród i stypendiów za najlepsze osiągnięcia sportowe w 2006 roku

Tczew. Dzień Tczewa 30 stycznia 2007 roku. Wręczenie nagród i stypendiów za najlepsze osiągnięcia sportowe w 2006 roku

miejscowość:

  • Tczew

obiekty / miejsca widoczne:

  • Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10 / daw. kolejno: Hala Miejska, Miejski Dom Kultury Robotniczej, Dom Kultury Kolejarza (do roku 1995), Tczewski Dom Kultury, Tczewskie Centrum Kultury [czas powstania obiektu: 1910 rok; historia Centrum Kultury i Sztuki sięga roku 1975, kiedy to w dawnym Domu Socjalnym Pomorskiej Fabryki Gazomierzy przy ul. Kołłątaja powstał Tczewski Dom Kultury; w roku 1995 Tczewski Dom Kultury został połączony z Domem Kultury Kolejarza tworząc Tczewskie Centrum Kultury; w lipcu 2007 roku instytucja przeszła kolejną reorganizację w wyniku której powstało dzisiejsze Centrum Kultury i Sztuki]

osoby widoczne (trenerzy / zawodnicy):

  • Artur Wierzbicki – trener MKS Sambor Tczew (lekkoatletyka)
  • Mariusz Marut – trener MKS Sambor Tczew (pływanie), trener UKS Dwójka Tczew (pięciobój nowoczesny)
  • Józef Bejgrowicz – działacz społeczny, trójboista, instruktor, w latach 1993-1996 i 2001-2003 trener kadry narodowej (z ramienia Polskiego Związku Dyscyplin Atletycznych), Mistrz Świata, Mistrz Europy, 30-krotny Mistrz Polski, Tczewianin Roku 2019, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii trójboju siłowego, sędzia międzynarodowych sportów siłowych, laureat Medalu „Pro Domo Trsoviensi”, założyciel Klubu Sportów Siłowych – Tczew / Józef Bejgrowicz o sobie: Co roku zajmuję miejsca na podium, najczęściej pierwsze. Gdyby przyszło mi wyliczyć zdobyte tytuły miałbym z tym problem, mogę podać tylko w przybliżeniu – 15 tytułów mistrza świata w trójboju siłowym, 15 tytułów mistrza Europy w trójboju siłowym, 30 tytułów mistrza Polski w trójboju siłowym oraz kilkadziesiąt tytułów w singlach tj. wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadach ze sztangą, martwym ciągu, w sumie około 100 złotych medali w najwyższych rangą zawodach. Moje najlepsze wyniki z trójboju siłowego to: przysiad ze sztangą – 255 kg, wyciskanie sztangi na ławce – 165 kg, martwy ciąg – 295 kg, trójbój siłowy – 710 kg. (…) Jestem posiadaczem kilkunastu rekordów świata w różnych kategoriach wagowych (…) Z moich ostatnich sportowych osiągnięć warto wymienić choćby zdobycie w jednym roku trzech tytułów mistrza świata w trzech kategoriach wagowych 75 kg, 82.5kg i 90 kg, bijąc przy tym w każdej z tych kategorii rekord świata. Osiągnięcie to czeka na wpis do księgi rekordów Guinessa [za: https://gniew.naszemiasto.pl/tczewski-multimedalista-sportow-silowych-rozmowa-z-jozefem/ar/c2-7620131]
  • Zygfryd Liban – lekkoatleta, Mistrz Europy Weteranów 1988, zdobywca 48 medali Mistrzostw Polski (na różnych dystansach, od 600 metrów po biegi maratońskie), zwycięzca XII Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny na dystansie 100 km (w kategorii wiekowej M 60), Kawaler Medalu Pro Domo Trsoviensi
  • Ryszard Kruża – trener koordynator sekcji bokserskiej MKS Wisła Tczew
  • Jarosław Langowski – trener MKS Sambor Tczew (lekkoatletyka)
  • Sławomir Gdaniec – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, trener MKS Sambor Tczew (pięciobój nowoczesny), trener koordynator sekcji pływackiej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie
  • Damian Mielewczyk – bokser wagi półśredniej, pięściarz MKS Wisła Tczew, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Ostrołęce, zdobywca pierwszego miejsca na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Kłajpedzie (Litwa), Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Aleksego Antkiewicza w Słupsku oraz Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Józefa Kruży w Tczewie
  • Urszula Kuncewicz – lekkoatletka (rzut oszczepem), podopieczna trenera Jarosława Langowskiego, zawodniczka kadry narodowej juniorek
  • Arkadiusz Gardzielewski – olimpijczyk, lekkoatleta, długodystansowiec, członek kadry narodowej, wicemistrz Polski w biegu na 10 km, żołnierz Wojska Polskiego, wychowanek MKS Sambor Tczew / osiągnięcia: I miejsce – Mistrzostwa Polski w Maratonie 2013, I miejsce – Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na 5km – Warszawa 2013, I miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych – Iława 2015, I miejsce – Mistrzostwa Polski w półmaratonie – Piła 2012, I miejsce – Drużynowe Wojskowe Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych – Apattin (Serbia ) 2013, I miejsce – Drużynowe Wojskowe Mistrzostwa Świata w maratonie – Paramaribo (Suriname) 2013
  • Eugeniusz Markowicz –  lekkoatleta, trener, nauczyciel wychowania fizycznego, absolwent Studium Nauczycielskiego Wychowania Fizycznego w Gdańsku, Kawaler Medalu Pro Domo Trsoviensi, członek Zarządu Międzyszkolnego Klubu Sportowego Sambor Tczew, Honorowy Członek Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki (2004), Honorowy Członek Stowarzyszenia Biegający Tczew, działacz sportowy uhonorowany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej
  • Dorota Szymkiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie
  • Waldemar Wasielewski – trener UKS „Krawiec” Tczew (lekkoatletyka), laureat nagrody Prezydenta Miasta Tczewa 2012 [za przygotowanie zespołu lekkoatletów do udziału w XXXVII Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców Szkół Podstawowych w Olecku]
  • Michał Cieślikowski – zawodnik UKS „Krawiec” Tczew (lekkoatletyka), wicemistrz Polski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców
  • Patryk Sulewski – zawodnik UKS „Krawiec” Tczew (lekkoatletyka), wicemistrz Polski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców
  • Damian Trela – zawodnik UKS „Krawiec” Tczew (lekkoatletyka), wicemistrz Polski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców
  • szczypiornistki / zawodniczki MKS Sambor Tczew

pozostałe osoby widoczne:

  • Grażyna Antczak – radna powiatu tczewskiego (w kadencji 2018-2023 członek Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji, członek Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Prorodzinnej), inicjatorka powstania Klubu Młodzieżowego „Przystań” (Osiedle Suchostrzygi), w latach 1998-2002 członek Zarządu Miasta Tczewa, w latach 2006-2014 radna miasta Tczewa

Obchody 30 stycznia 2007 / „Nagrody i stypendia za najlepsze osiągnięcia sportowe w 2006 r. Samorząd Tczewa uhonorował zawodników i trenerów”, Panorama Miasta – Bezpłatny Biuletyn Informacyjny Samorządu Miasta Tczewa, nr 2/196, luty 2007 r.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji Dnia Tczewa była okazją do uhonorowania zawodników i trenerów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki sportowe w 2006 r. Po raz pierwszy podsumowanie osiągnięć sportowych odbywa się podczas uroczystej sesji – mówiła Grażyna Antczak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. – Tym razem stypendia przyznane zostały 19 sportowcom, zaś nagrody 25 zawodnikom i trenerom.
Radna przypomniała osiągnięcia wyróżnionych. Stypendia przyznano na okres 6 lub 12 miesięcy, w kwocie 200 lub 300 zł miesięcznie. Nagrody zaś przyznano jednorazowo w wysokości od 300 do 2000 zł.
Stypendia otrzymali:

Zawodnicy MKS Sambor
Urszula Kuncewicz (lekkoatletyka) – mistrzyni Polski Juniorek w rzucie oszczepem, VI miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w rzucie oszczepem, reprezentantka Polski w rzucie oszczepem podczas meczu młodzieżowych reprezentacji Polski i Niemiec, zawodniczka kadry narodowej juniorek;
Mateusz Seroka (p. ręczna) – wielokrotny, aktualny reprezentant Polski w kategorii juniorów i młodzieżowców, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów w Estonii 2006 r. (IV miejsce);
Magda Krajewska, Marcelina Gowin, Magdalena Serocka, Dorota Bukała, Natalia Zoll, Aneta Skonieczna, Karolina Skiborowska, Karolina Lisewska, Karolina Florin, Aleksandra Sitarek, Marta Tomczyk, Kamila Szoła, Alicja Wiśniewska, Katarzyna Skonieczna – III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w piłce ręcznej w 2006 r.;
Radosław Michniewicz (pływanie) – złoty medal w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu w konkurencji 200 m stylem motylkowym, złoty medal w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu w konkurencji 200 m stylem motylkowym, srebrny medal w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu w konkurencji 400 m stylem zmiennym;

Zawodnicy MKS Wisła
Adam Boguszewski (boks) – brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej Elbląg 2006 r., srebrny medal Międzynarodowego Turnieju Nadziej Olimpijskich w Usti nad Łabą, wielokrotny medalista Międzynarodowych Turniejów Bokserskich szczebla centralnego, członek kadry narodowej;
Damian Mielewczyk (boks) – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Radom 2006, uczestnik Mistrzostw Europy Albania V-VIII miejsca, wielokrotny zwycięzca Międzynarodowych Turniejów Bokserskich, członek kadry narodowej;

Nagrody otrzymali:

Jarosław Langowski – trener Urszuli Kuncewicz;
Artur Wierzbicki – trener drużyny MKS Sambor, która zajęła III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek w sezonie 2005/2006;
Sławomir Gdaniec – trener Radosława Machniewicza
Sławomir Malinowski (boks) – zawodnik MKS Wisła – brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów Poznań 2006 r., wielokrotny medalista Międzynarodowych Turniejów Bokserskich szczebla centralnego, reprezentant kraju w meczach międzynarodowych, członek kadry narodowej;
Ryszard Kruża – trener Sławomira Malinowskiego i Damiana Mielewczyka;
Mateusz Zieliński (boks) – zawodnik MKS Wisła – Międzywojewódzki Mistrz Polski Młodzików Elbląg 2006, srebrny medalista w nieoficjalnych mistrzostwach Polski Poznań 2006, medalista międzynarodowych Turniejów w Ustii nad Łabą, turnieju im. J. Kruży, V turnieju w Gdyni;
Patryk Dyller (boks) – zawodnik MKS Wisła – Międzywojewódzki Mistrz Polski Młodzików Elbląg 2006, brązowy medalista w nieoficjalnych mistrzostwach Polski Poznań 2006, medalista międzynarodowych Turniejów w Ustii nad Łabą, turnieju im. J. Kruży, V turnieju w Gdyni;
Arkadiusz Gardzielewski (lekkoatletyka), MKS Sambor – III miejsce w biegu na 5000 m w Mistrzostwach Polski Seniorów, IV miejsce w biegu na 10 000 m w Mistrzostwach Polski Seniorów, IV miejsce w biegu na 10 000 m w Mistrzostwach Polski Młodzieżowych, V miejsce w biegu na 5000 m na Mistrzostwach Polski Młodzieżowych;
Eugeniusz [Markowicz] – trener Arkadiusza Gardzielewskiego, zdobywca brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansie 5000 m;
Piotr Stole (lekkoatletyka), UKS Krawiec, Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców, wicemistrzostwo Polski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców;
Patryk Bielang (lekkoatletyka), UKS Krawiec – Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców, wicemistrzostwo Polski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców;
Michał Cieślikowski (lekkoatletyka), UKS Krawiec – Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców, wicemistrzostwo Polski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców;
Kamil Baran (lekkoatletyka), UKS Krawiec – Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców, wicemistrzostwo Polski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców;
Damian Trela (lekkoatletyka), UKS Krawiec – Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców, wicemistrzostwo Polski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców;
Patryk Sulewski (lekkoatletyka), UKS Krawiec – Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców, wicemistrzostwo Polski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców;
Waldemar Wasielewski – trener drużyny UKS Krawiec, która zdobyła wicemistrzostwo Polski w czwórboju lekkoatletycznym;
Agnieszka Szlija (piłka ręczna), MKS Sambor – reprezentantka kraju w meczach międzynarodowych, członek kadry narodowej;
Dorota Szymkiewicz – trenerka Agnieszki Szlija;
Marcin Mokwa (pływanie), MKS Sambor, brązowy medal w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 14-letnich w pływaniu w konkurencji 400 m stylem dowolnym;
Mariusz Marut – trener Marcina Mokwy;
Michał Zblewski (bobsleje) – udział w Olimpiadzie w Turynie
Zygfryd Liban (lekkoatletyka) – I miejsce na dystansie 5 i 10 km w Mistrzostwach Polski Weteranów w Toruniu, I miejsce w Mistrzostwach Polski Weteranów w biegu przełajowym, udział w 6 maratonach oraz zajęcie w każdym I miejsca w kategorii wiekowej +55;
Łukasz Jurga (skok o tyczce), KS AZS AWFiS Gdańsk – III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów, Słupsk lipiec 2006, V miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów, Bydgoszcz lipiec 2006, I miejsce – Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów, Olsztyn sierpień 2006;
Józef Bejgrowicz (trójbój siłowy) SS „Klub Sportów Siłowych -Tczew” – Mistrzostwo Europy w trójboju siłowym w Austrii czerwiec 2006 r.;
Edmund Antczak (lekkoatletyka), KL Lechia Gdańsk – trener Kadry Narodowej Miotaczy, trener Dominika Zielińskiego, mistrza Polski w pchnięciu kulą

datowanie:

30 stycznia 2007

hasła przedmiotowe / hasła ogólne:

Tczew, zagadnienia społeczno-polityczne, obchody, obchody miejskie, uroczystości, historia, nagrody, wyróżnienia, sport, sportowiec, zawodnik, trener, lekkoatletyka, pływanie, piłka ręczna, trójbój siłowy, boks, czwórbój lekkoatletyczny

hasła przedmiotowe / hasła szczegółowe:

Tczew, Stare Miasto, ulica Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ulica Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10, CKiS Tczew, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki – ulica Kard. S. Wyszyńskiego 10 – Tczew, CKiS – ulica Kard. S. Wyszyńskiego 10 – Tczew, scena, scena CKiS Tczew, scena – Centrum Kultury i Sztuki – Tczew, sportowcy, trenerzy, sportowcy Tczew, trenerzy Tczew, nagrody dla trenerów, nagrody dla sportowców, sztandar, Artur Wierzbicki, Mariusz Marut, Józef Bejgrowicz, Zygfryd Liban, Ryszard Kruża, Jarosław Langowski, Sławomir Gdaniec, Damian Mielewczyk, Urszula Kuncewicz, Arkadiusz Gardzielewski, Eugeniusz Markowicz, Dorota Szymkiewicz, Grażyna Antczak, Waldemar Wasielewski, Michał Cieślikowski, Patryk Sulewski, Damian Trela, MKS Sambor Tczew, zawodniczki MKS Sambor Tczew, szczypiornistki, szczypiornistki Tczew, młodziczki MKS Sambor Tczew, UKS Krawiec Tczew, MKS Wisła Tczew, sporty siłowe, Klub Sportów Siłowych Tczew, Rada Miejska w Tczewie, uroczysta sesja Rady Miejskiej, Uroczysta sesja Rady Miejskiej 30.01.2007, Uroczysta sesja Rady Miejskiej 30 stycznia 2007, Tczew 1920, powrót Pomorza do Polski, powrót Pomorza do Polski 1920, powrót Tczewa do Polski, powrót Tczewa do Polski 1920, 87. rocznica powrotu Tczewa do Polski, Dzień Tczewa, Dzień Tczewa 30 stycznia 2007, Tczew 30 stycznia 2007, Tczew 30.01.2007, lata dwutysięczne

autor zdjęcia

Stanisław Zaczyński – fotograf, archiwista, kolekcjoner wiekowych rycin, negatywów, dokumentów historycznych, fotografii oraz pocztówek, wzbogacających oraz systematyzujących wiedzę na temat burzliwych dziejów Grodu Sambora, laureat „Kociewskiego Pióra” – lokalnego wyróżnienia przyznawanego przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar, Kawaler Medalu Pro Domo Trsoviensi

uwagi:

fotografia barwna

sygnatura:

VII4-11616/RZS 

numer albumu:

117

ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Skulteta w Tczewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content