Tczew. Projekt Kościoła i domu parafialnego pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (osiedle Suchostrzygi) – pocztówka barwna wydana z okazji Roku Eucharystii

Tczew. Projekt Kościoła i domu parafialnego pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (osiedle Suchostrzygi) – pocztówka barwna wydana z okazji Roku Eucharystii

Tczew. Projekt Kościoła i domu parafialnego pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (osiedle Suchostrzygi) – pocztówka barwna wydana z okazji Roku Eucharystii

najważniejsze daty:

  • 23 listopada 2003 roku – uroczyste poświęcenie kaplicy
  • 1 września 2004 roku – ustanowienie przez Ks. Bpa Diecezjalnego Jana Bernarda Szlagę nowej parafii tczewskiej [od tego momentu suchostrzycka wspólnota, będąca dotychczas częścią Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, staje się formalnie oddzielną Parafią pod wezwaniem Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata]
  • 2 września 2004 roku – od 2.09.2004 roku pierwszym proboszczem parafii zostaje ks. Janusz Gojke, dotychczasowy wikariusz w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • 13 listopada 2005 roku – poświęcenie przez Księdza Biskupa Ordynariusza placu pod budowę świątyni; wybudowanie tak zwanego „łącznika”
  • 22 listopada 2009 roku – poświęcenie oraz wmurowanie Kamienia Węgielnego wraz z Aktem Erekcyjnym w narożną część ściany wieńcowej nowo wznoszonej świątyni [uroczystą mszę świętą w dzień szóstego odpustu parafialnego odprawił Ks. Biskup Diecezjalny Jan Bernard Szlaga]
  • 26 listopada 2017 roku – uroczyste poświęcenie murów tczewskiej świątyni [sumie odpustowej przewodniczył ks. Wiesław Śmigiel, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej, mianowany przez papieża Franciszka nowym ordynariuszem diecezji toruńskiej]

osoby powiązane:

  • ks. Janusz Gojke – proboszcz tczewskiej Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wcześniej wikariusz w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • ks. Bartosz Kleist – wikariusz w tczewskiej Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (od 20 sierpnia 2015 roku)
  • ks. Sebastian Baś – doktor prawa kanonicznego, od 20 sierpnia 2018 roku wikariusz w tczewskiej Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (wcześniej wikariusz w Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach)
  • ks. Jarosław Skwierawski – wykładowca Katolickiej Nauki Społecznej w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, obecnie proboszcz Parafii św. Marcina w Barłożnie; w okresie od 1 września 2004 roku do 22 lutego 2007 roku wikariusz w tczewskiej Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  • ks. Tomasz Krajna – w okresie od 1 marca 2007 roku do 30 czerwca 2010 roku wikariusz w tczewskiej Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (obecnie pełni posługę kapłańską w Parafii św. Marcina w Sierakowicach)
  • ks. Adam Muszkiewicz – w okresie od 1 lipca 2010 roku do 20 sierpnia 2015 roku wikariusz w tczewskiej Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; obecnie proboszcz Parafii św. Józefa w miejscowości Mokre k. Czerska

datowanie:

2004-2005

opis fizyczny:

  • pocztówka barwna wydana z okazji Roku Eucharystii / pocztówka w formie grafiki barwnej / projekt graficzny
  • na awersie błogosławieństwo księdza proboszcza Janusza Gojkego oraz księdza wikariusza Jarosława Skwierawskiego

uwagi:

brak znaczka pocztowego, brak stempli pocztowych / korespondencyjnych [karta bez obiegu pocztowego]

sygnatura:

Poczt505

zbiór S. Zaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *